IRJP: Gratulacje Ministra Edukacji i Nauki dla uczestników olimpiady „Buduj z pasją”
NOWOŚCI W INSTYTUCIEPolska    2023-05-29

Gratulacje Ministra Edukacji i Nauki dla uczestników olimpiady „Buduj z pasją”

W piątek 26 maja br. w Górze Kalwarii odbył się w Finał XII Olimpiady „Buduj z pasją”. W imieniu Przemysława Czarnka, Ministra Edukacji i Nauki, z uczestnikami wydarzenia spotkał się Jacek Janowiak, Zastępca Dyrektora Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

Spotkanie z organizatorami i uczestnikami

Przemysław Czarnek skierował do organizatorów, opiekunów oraz uczniów, a w szczególności laureatów olimpijskich zmagań, list gratulacyjny, który w jego imieniu odczytał Jacek Janowiak.

Pośród wielu możliwości rozwoju, jakie stoją dziś przed ludźmi młodymi, kariera branżowa zajmuje miejsce szczególne. Choć w powszechnej świadomości ten obszar edukacji istnieje niemal wyłącznie jako praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu, w ciągu ostatnich kilku lat znacząco zmienił on swoje oblicze. Szkolnictwo branżowe, będące jednym z głównych filarów działalności MEiN, stało się nie tylko gwarantem zatrudnienia czy dobrych zarobków po zakończeniu nauki szkolnej. Jest synonimem współpracy z innowacyjnym otoczeniem gospodarczym, odpowiada na rzeczywiste potrzeby rynku pracy, a przede wszystkim wiąże się z prestiżem i uznaniem społecznym. Dlatego też dziękuję wszystkim osobom, które od dwunastu lat angażują się w organizację Olimpiady, która w tak wyjątkowy sposób wspiera młodzież w doskonaleniu wiedzy i umiejętności, jak również w pogłębianiu pasji związanych z budownictwem” – czytamy w liście Ministra Edukacji i Nauki.

Zastępca Dyrektora Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego, reprezentujący podczas uroczystości resort edukacji, podziękował organizatorom i uczestnikom za zaproszenie. Podkreślił, że dobro szkolnictwa technicznego i zawodowego jest mu szczególnie bliskie.

W imieniu Ministra Przemysława Czarnka chciałbym podziękować wszystkim organizatorom za trud wniesiony w przygotowanie wydarzenia. Uczestnikom i laureatom olimpiady gratuluję zaangażowania i serca włożonego w zmagania. Sam jestem absolwentem technikum, stąd wiem, ile pasji, pracy oraz wytrwałości wymaga stawianie pierwszych kroków na ścieżce rozwoju zawodowego. Życzę, aby udział w olimpiadzie był dla Was motywacją i wstępem do osiągania kolejnych sukcesów – powiedział Jacek Janowiak.

XII Olimpiada „Buduj z Pasją”

Finał Ogólnopolski Olimpiady „Buduj z Pasją” odbył się w Górze Kalwarii w dniach 25 – 27 maja br. Do zawodów finałowych zakwalifikowano 15 drużyn zawodów okręgowych. Centralnym punktem wydarzenia było przeprowadzenie części praktycznej oraz teoretycznej finału Olimpiady, w których wzięło udział 30 uczniów z całej Polski. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla nich bogaty program, w tym m.in. wycieczki i prezentacje firm sponsorskich.

Finałowego dnia na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku odbyła się uroczysta gala. Na podium stanęli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie (I miejsce), Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie (II miejsce) oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” w Zielonej Górze (III miejsce).

Olimpiada „Buduj z Pasją”, organizowana przez Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej, uzyskała status zadania publicznego, współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.


DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA

POSŁUCHAJ TEKSTU ZAMIESZCZONEGO NA STRONIE / CZYTA SYNTEZATOR MOWY
NOWOŚCI W INSTYTUCIE - ARCHIWUM
PORTAL IRJP WYŚWIETLONO 1505189 RAZY×