IRJP:
DYREKCJA INSTYTUTU  INSTYTUT   DOKUMENTY   DYREKCJA   RADA INSTYTUTU   PATRON   KOMUNIKATY   KONKURSY I NABORY   KONTAKTDYREKTOR
dr Urszula Starakiewicz-Krawczyk

Urszula Starakiewicz-Krawczyk została powołana na stanowisko dyrektora Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego przez Barbarę Nowacką, ministrę Edukacji Narodowej, w dn. 15 lutego 2024 roku.

Jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Przez 10 lat była wykładowcą akademickim na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W tym czasie wypromowała kilkudziesięciu magistrów i licencjatów.

Ma bogate doświadczenie w tworzeniu startupów technologicznych i zarządzaniu nimi, pracowała także przy finansowaniu nowatorskich przedsięwzięć po stronie venture capitals, prowadziła akcelerator biznesowy.

Zamężna, ma trójkę dzieci, dwie sześcioletnie bliźniaczki i nastoletniego syna. Kocha sport na łonie natury, w szczególności narciarstwo i wspinaczkę.

ZASTĘPCA DYREKTORA
Anna Chrościcka

Absolwentka Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studiów Podyplomowych Executive MBA w Międzynarodowym Centrum Zarządzania UW. Ukończyła aplikację legislacyjną.

Jest legislatorem i urzędnikiem służby cywilnej z wieloletnim doświadczeniem pracy w administracji publicznej na stanowiskach kierowniczych. Koordynowała szereg projektów legislacyjnych w zakresie prawa oświatowego oraz przepisów kompetencyjnych organów administracji publicznej. Ma doświadczenie we wdrażaniu i realizacji procedur kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych.

Pochodzi z Gdańska, wolny czas najchętniej spędza z rodziną i przyjaciółmi przy dobrej muzyce i smacznej kuchni. Najlepiej odpoczywa wśród łopotu żagli na kaszubskich jeziorach.


PORTAL IRJP WYŚWIETLONO 1405200 RAZY×